גישור גירושין | גישור משפחה | מגשר גירושין


בהתאם לחוק חוק גישור חובה אשר יכנס לתוקף ביולי 2016, יחויב כל זוג, לפני שיחל בהליך המשפטי לבחור בין אפשרויות האחת פנייה למגשר, והשנייה פנייה למרכז לסיוע שליד בית המשפט.

לאחר שנים של עיסוק במקצוע עריכת הדין וייצוג בבתי המשפט השונים הגעתי לידי מסקנה שיש דרך אחרת יותר יעילה, במיוחד כאשר מדובר בסכסוכים ומחלוקות בזוגיות ובתוך המשפחה.
תיקים רבים מידי מתנהלים בבתי המשפט ובתי הדין הרבניים תוך הטלת רפש על בן הזוג לשעבר, הגשת תלונות למשטרה, מעורבת של פקידי סעד, לעיתים הדברים מסלימים עד כדי מאבקי משמורת בילדים. מדובר בהליך קשה כואב ופוגעני. אין ספק שסכסוך רגיש ורגשי מסוג זה משפיע באופן ניכר על חיי המשפחה, על הילדים ועל איכות החיים.
 

הליך הגישור הוא הליך אלטרנטיבי, תלוי בהסכמה של הצדדים, שיעילותו הוכחה ונבדקה. מטרתו של הליך הגישור להביא את הצדדים לידי פתרון ומוצא מהסכסוך. הבסיס של הליך הגישור הוא בהסכמה של הצדדים. יחליט מי מהצדדים שאינו מעוניין עוד בהליך הגישור ושהוא או היא מעוניינים לעצור את התהליך, יוכלו לעשות זאת בכל עת.
 

חשוב להבין שבני זוג שמחליטים להתגרש על פי רוב ממשיכים לגדל את ילדיהם המשותפים, ולנצח יהיו הוריהם של הילדים. יעמדו לצדם וילוו אותם בכל צעד ובכל פרק של חייהם, אם בשגרת היום יום במסגרת הסדרי הראייה, אם בבית הספר בבר או בבת המצווה, בחתונת הילדים ובכל צומת מרכזית אחרת. חשוב לשמור על יחסים תקינים, גם במסגרת הליך הפרידה.
 

ההבדל בין ליבון המחלוקות גישור הפערים והגעה לפתרונות מוסכמים, תוך שמירה על כבוד הדדי, לבין סכסוך קשה ופוגעני בבית המשפט או בבית הדין הרבני אשר בסופו החלטה שהגיע מצד שופט או דיין, עושים את כל ההבדל.
 

בהתאם לחוק חוק גישור חובה אשר יכנס לתוקף ביולי 2016, יחויב כל זוג, לפני שיחל בהליך המשפטי לבחור בין אפשרויות האחת פנייה למגשר, והשנייה פנייה למרכז לסיוע שליד בית המשפט, במסגרתו יוכלו בני הזוג לבחור בין גישור באמצעות העובדות הסוציאליות או באמצעות מגשרים במספר פגישות גישור, או שיוכלו לבחור בטיפול זוגי. חשוב לציין כי בד בבד לא יוכלו הצדדים להגיש תביעות לבתי המשפט לענייני משפחה או לבתי הדין וזאת לפרק זמן של 45 – 60 ימים, תלוי בנסיבות .


 
אמנם באיחור מה לאחר שאר מדינות העולם המפותח, אולם טוב עשה המחוקק שהפנים שיש לאפשר לצדדים שמתאימים להליך הגישור להכיר את ההליך ממקור ראשון, כך לאפשר להם לפתור את הסכסוך המשפחתי בדרך מתאימה יותר. לא יגיעו לידי הסכמות ויבחרו לגשת לבתי המשפט או לבית הדין, יוכלו לעשות זאת לאחר אותן 3 פגישות עם מגשר מוסמך.
 

אם בוחנים את הדברים מההיבט הכספי, הרי שגם התבוננות על הדברים באופן זה מבהירה את הכדאיות של הליך הגישור. עו"ד שיטפלו בתיק גירושים ידרשו סכומים גבוהים, בד"כ עשרות אלפי שקלים, מנגד הליך הגישור הוא הליך זול באופן יחסי.


מעוניינים לקבל יעוץ מקצועי או לקבוע פגישת היכרות 
צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם חזרה לדף הבית 

 דף הבית טלפוןwazeפייסבוק